Mallorca Najkrajšie Pláže

Mallorca pláž

Okúzľujúci ostrov Mallorca oslňuje svojich návštevníkov nádhernou prírodou, príjemnou klímou, pohodovou atmosférou a predovšetkým krásnymi plážami. Za týmito prichádzajú na najväčší z Baleárskych ostrovov každoročne tisíce turistov. Mnohé z týchto pláži sú ocenené "Modrou vlajkou", ktorá je udeľovaná za čistotu a prvotriedne služby. Na svoje si tu prídu plážový povaľači, vyhľadávajúci dokonalý servis, milovníci romantických zátok, vyznávači nudizmu i rodiny s malými deťmi.

Príroda na ostrove je skutočne krásna a nie je tu núdza o nádherné výhľady na skaliská, zalesnené svahy, husté borovicové háje, piesočné duny, pestrý podmorský život a idylické kamenisté plážičky. Jedno však majú tieto pláže spoločné – obmýva ich priezračne čisté Stredozemné more, ktoré je príjemne prehriate od mája do konca októbra. Poďme si predstaviť najväčšie klenoty medzi mallorskými plážami:

Cala Mequida1. CALA MESQUIDA

– rozľahlá pláž na severovýchodnom pobreží ostrova môže smelo konkurovať karibským plážam. Nachádza sa v romantickej krajine piesočných dún a borovicových hájov, len 6 kilometrov od známeho letoviska Cala Rajada. Pláž má dĺžku 300 metrov, pokrýva ju belostný piesok. Vstup do mora je pozvoľný, a tak tu často mieria rodiny s malými deťmi. K dispozícii sú ležadlá, slnečníky, sprchy, snack bary a reštaurácie.

Sa Calobra2. SA CALOBRA

– malebná kamenistá plážička, ležiaca na severozápade ostrova, okúzli svojou intímnou atmosférou. Znalci miestnych pomerov ju označujú za dokonalú esenciu Mallorky. Dramatické kúzlo jej dodávajú mohutné skalné steny a vlny, ktoré sa rozbíjajú o útesy. Odvážlivci môžu vyskúšať adrenalínové skoky z príkrych skál strmhlav do morských hlbín. Veľkým zážitkom je už samotná cesta k pláži, ktorá ponúka úchvatné panoramatické výhľady na celý záliv. Ideálnym časom na návštevu pláže je skoré ráno, kedy si môžete vychutnať dokonalú romantiku bez kúpania chtivých turistov.

Port Pollenca

3. PORT DE POLLENCA

– okúzľujúca pláž patrí k rovnako mennému letovisku na severe Mallorky. Zlatistý piesok a modré more spolu s moderným zázemím si vyslúžili ocenenie "Modrá vlajka". Strediská vodných športov ponúkajú pestrú škálu využitia. Lokalita má vynikajúcu povesť medzi milovníkmi surfovania a potápania. Na bezpečnosť návštevníkov tu dohliadajú odborne vyškolení plavčíci. Na pláž naväzuje široká promenáda, lemovaná vysokými borovicami, ktoré poskytujú blahodarný tieň. Dej jedného z románov britskej sposovateľky Agata Christie sa odohráva práve v tomto letovisku.

Cala Agulla4. CALLA AGULA

– len 80 kilometrov od hlavného mesta Palma de Mallorca, leží rajská pláž Calla Agula, ocenená Modrou vlajkou. Jedinečný pôvab má vďaka piesočným dunám, vysokým boroviciam a ostrovčekom púštnej vegetácie. Vody stredozemného mora lákajú k vodným hrátkam i bezstarostnému odpočinku s nádherným výhľadom na siluetu neďalekého stredovekého mesta Capdepera.

Alcudia5. PLAYA DE ALCÚDIA

– najdlhšia pláž ostrova sa tiahne na severovýchode Mallorky do diaľky 7 kilometrov. Pokrýva ju jemný biely piesok a po celej jej dĺžke sú návštevníkom k dispozícii ležadlá a slnečníky, prezliekárne, sprchy, toalety, reštaurácie, športoviská. Samozrejmosťou je WiFi pripojenie. Vďaka dreveným chodníkom je pláž dobre prispôsobená pre osoby s pohybovým ochorením aj rodiny s deťmi. Príjemným spestrením pobytu na pláži môže byť návšteva známeho historického mesta Alcúdia. Len o niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza pláž Playa de Muro, ktorá je často prezývaná stredomorský Karibik.

Autor
Pavol Kučák

Páčil sa vám článok? Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi..

mohlo by vás zaujímať

NEWSLETTER

Novinky emailom?

Nenechajte si ujsť žiadny voľný termín vašej ideálnej dovolenky a prihláste sa k odberu noviniek.