Prečo cestovať na Mallorku

Mallorca

PREČO CESTOVAŤ NA MALLORKU?

Vyberáte rodinnú dovolenku alebo sa snažíte nájsť ideálne miesto pre strávenie romantických chvíľ vo dvojici a máte pocit, že je takmer nemožné nájsť destináciu, kde by si prišli na svoje milovníci dobrého jedla, belostných piesočnatých pláží, športovci, vyznávači adrenalínových atrakcií a aj romantické duše? Už nehľadajte. Najväčší z Baleárskych ostrovov, obmývaný priezračne čistými vodami Stredozemného mora, v sebe dokonale snúbi luxus špičkových hotelových rezortov, zasnené horské dedinky, rajské pláže, zábavné parky plné detského smiechu, pulzujúce letoviska a aj vznešenosť gotických katedrál. Kúzlo Mallorky je ukryté v jej rozmanitosti, ktorú si vďaka príjemnému podnebiu môžete užívať veľkú časť roka.

Najväčšou pýchou ostrova je bezpochyby členité pobrežie, s takmer dvoma stovkami piesočnatých pláží, z ktorých niektoré sú považované za najkrajšie na svete. Môžete vyberať medzi živým letoviskami, s vyhlásenými nočnými klubmi, v ktorých bujará zábava končí až s východom slnka aj pokojnými mestečkami s príjemne ospalou atmosférou, ako stvorenú pre rodinnú dovolenku. Iskričky nadšenia v očiach detí vykúzli návšteva niektorého zo zábavných parkov. Blízke stretnutie so zvieratami si môžete užiť v delfináriu, morskom akváriu alebo na safari.

Skôr narodení cestovatelia ocenia pohodlie luxusných hotelových rezortov s modernými relaxačnými centrami, špičkovú zdravotnú starostlivosť, širokú sieť adults only hotelov i pozvoľný vstup do mora. Vždy sa však môžete spoľahnúť na príslovečnú španielsku pohostinnosť.

Ak vás omrzí kúpanie v priezračne čistých, slnkom prehriatych vodách Stredozemného mora, môžete vyraziť za poznávaním prírodných krás ostrova. Nádherné výhľady, národné parky, tajuplné jaskyne, strmé skaliská aj charizmatické dedinky vám zostanú navždy v srdci. Nezáleží na tom aký si zvolíte dopravný prostriedok. Celým ostrovom vedie celá rada trás pre peších, cyklistov i hustá cestná sieť.

Mallorca sa môže pochváliť aj bohatou históriou, ktorá na vás dýchne počas prechádzky ulicami hlavného mesta Palma de Mallorca. Množstvo obdivuhodne zachovalých kostolov, pôsobivá katedrála, turecké kúpele, maurský palác, celá rada galérií aj tradičné trhy plné farieb a vôní dodávajú miestu punc jedinečnosti.

Ak nechcete nechať svoje telo zaháľať ani na dovolenke, potom môžete voliť medzi vodnými športami, golfom, potápaním, jazdou na koni, rybárčením, horolezectvom, joggingom, cvičením vo fitness centre alebo jogou. Ruka v ruke s ľahkou stredomorskou kuchyňou, vynikajúcimi vínami a nákazlivým optimizmom miestnych obyvateľov je Mallorca dokonalým synonymom pre zdravý životný štýl.

Dovolenkové destinácie Mallorcy

Palma de Mallorca Santa Ponsa El Arenal Sa Coma

Autor
Pavol Kučák
Páčil sa vám článok? Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi..

mohlo by vás zaujímať

NEWSLETTER

Novinky emailom?

Nenechajte si ujsť žiadny voľný termín vašej ideálnej dovolenky a prihláste sa k odberu noviniek.