Villa Hélia

Medzihradská 1563, 02601 Dolný Kubín, SlovakiaPoloha hotela:

Penzión Villa Helia Vám ponúka luxusné ubytovanie na Orave v priestranných a moderne zariadených apartmánoch s výnimočne krásnym výhľadom.
Penzión sa nachádza v Dolnom Kubíne, v prímestskej časti Medzihradné a do centra mesta sa pešo dostanete za cca 15 minút. Táto oáza kľudu v oravskej prírode, Vám ponúka príjemný relax v krásnom prostredí. Tešíme sa na Vašu návštevu.
Penzión Villa Helia ponúka svojim hosťom okrem luxusného ubytovania aj wellness s vírivkou a masážnymi kreslami. V bare si môžete vychutnať šálku kávy Lamborghini, alebo pohár kvalitného francúzskeho vína.

Ubytovanie:

Elegantne a účelne zariadená ubytovacia jednotka (apartmán) má vlastné sociálne zariadenie, kuchynský kút, obývaciu izbu s rozkladacou pohovkou, ktorá zároveň slúži ako dvoj prístelok a spláňu s manželskou posteľou. Súčaťou je tiež mini bar a LCD televízor so satelitom. Pri zariadení izieb sa dbalo na používanie prírodných materiálov. Tieto priestranné apartmány vám ponúkajú nadštandardný komfort v rodinnom prostredí. Taktiež je možné prenajať si apartmán so súkromnou jacuzzi na terase, okrem apartmánov je k dispozícií aj dizajnovo zariadená dvoj lôžková izba. Kapacita penziónu je do 20 lôžok.

Typy izieb:

 • jednolôžková izba Superior
 • dvojlôžková izba Superior
 • Suita
 • Suita s vírivkou

Služby:

Villa Helia ponúka:
Ubytovanie
Bar a topinamburovú reštauráciu
Wellness
Infrasauna
Konferenčné služby
Poradenstvo ohľadne zdravej výživy
Športové aktivity

Bar a topinamburová reštaurácia:
Naša útulná a výnimočná reštaurácia ponúka okrem tradičných jedál aj jedinečnú možnosť ochutnať špeciality z regionálne dopestovanej biorastliny TOPINAMBUR, známy aj ako sladký zemiak alebo jeruzalemský artičok. Našim hosťom odporúčame topinamburové placky s brusnicovým prelivom a pre tých, ktorí obľubujú sladké, ponúkame topinamburové palacinky s chutným topinamburovým džemom a sirupom. Unikátne jedlá z topinambura perfektne dopĺňajú koncept zdravej výživy, ktorý Villa helia preferuje.
Okrem spomínaných delikates, si na jednej z našich slnečných terás s prekrásnym výhľadom na Malú Fatru môžete vychutnať šálku voňavej kávy značky Lamborghini alebo pohár kvaltiného slovenského vína. Ak ste skôr "čajíčkári", nezabudnite vyskúšať náš Bio čaj z topinambura, ktorého jedinečnú chuť si určite zamilujete.
V prípade, že by ste si chceli kúsok zdravia zobrať so sebou domov, máte jedinečnú príležitosť zakúpiť si naše výrobky z Topinambura so zľavou vo výške až 25%.
Tí, ktorí preferujú zdravý životný štýl a chcú sa dozvedieť viac o topinambure a jeho účinkoch sa môžu zúčastniť prednášky.

Wellness:
Vstúpte do sveta kvalitného oddychu a doprajte svojmu telu i duši trochu relaxu a pohody, zbavte sa stresu a znovu načerpajte silu. Jednoducho spomaľte a dovoľte aby sme sa o vás postarali a rozmaznávali vás.

Jacuzzi:
Nechajte sa rozmaznávať vo vyhrievanej jacuzzi, ktorá je umiestnená v exteriéri penziónu s romantickým pohľadom na nasvietené stromy, atmosféra je doplnená o farebné podsvietenie, zapálenými sviečkami či relaxačnou hudbou. Okrem iného Vám poskytneme masáž celého tela pomocou vodných trisiek, ktoré uvolnia pohybové ústrojenstvo, stres a napätie a v neposlednom rade podporia tvorbu endorfínov, ktoré navodia pocit šťastia a spokojnosti.
Novinka: Ponúkame vám súkromnú jacuzzi v prírode - zažite jedinečnú romantiku pod hviezdnym nebom pri tlmenom svetle sviečok, na požiadanie Vám pripravíme aj malé občerstvenie so šampaňským.

Infrasauna:
Zregenerujte svoje telo po náročnom dni plnom aktivít v infrasaune, podstatou infrasauny je infračervené žiarenie keramických žiaričov, ktoré prehreje Vaše svalové tkanivá do hĺbky, teplota, ktorá sa pohybuje medzi 45 a 65 °C nepredstavuje žiadnu záťaž pre organizmus, podporuje detoxikáciu celého organizmu a prináša úľavu pre svaly a kĺby.

Oddychová miestnosť s himalájskou soľou:
Na pohodlných ratanových ležadlách s prikrývkou pri tlejúcom biokrbe si oddýchnete ako ešte nikde. Steny v tejto relaxačno - oddychovej miestnosti sú pokryté kameňmi himalájskej soli obsahujúce 84 minerálov, ktoré sa rozptýlia po Vašom tele a zregenerujú Vaše bunky. Zažite neobyčajnú liečivú silu himalájskej soli ako prírodný liek na alergie a ťažkosti s dýchaním.

Konferenčná miestnosť:
Naši hostia majú tiež možnosť prenájmu konferenčnej miestnosti vybavenej audio-vizuálnou technikou s kapacitou 25 ľudí, miestnosť je k dispozícii pre rôzne účely ako sú meetingy, prednášky, team-buildingy, tréningy a iné akcie.

Športové aktivity:
K zdravému životnému štýlu neodmysliteľne patria športové aktivity a my Vám ich ponúkame hneď niekoľko. Môžete si zahrať obľúbený badminton, speedminton, stolný tenis či prenajať si tenisový kurt v blízkosti hotela. Ak sa radi prechádzate, v okolí je mnoho turistických chodníkov, ktoré vás uchvátia svojim panoramatickým výhľadom, tí akčnejší si môžu zapožičať trekingový bicykel a brázdniť okolité cyklotrasy.

Možnosti stravovania:

Raňajky

Cena zahrňuje:

Ubytovanie na vybraný počet nocí s vybraným stravovaním.

Cena nezahrňuje:

Miestne poplatky

Doplnkové ceny:

 • Prísteľka - dospelý: 25 €
 • Prísteľka - dieťa od 6 - 11,99 rokov: 15 €
 • Dieťa do 6 rokov bez nároku na lôžko: 0 €

Jednolôžková Izba Superior

Cena za izbu obsadenú jednou dospelou osobou Raňajky v cene
1
 • Raňajky v cene
45 €
cena za 1 noc

Dvojlôžková Izba Superior

Cena za izbu obsadenú: 2 dospelé osoby na základnom lôžku Raňajky v cene Vychutnajte si nerušený oddych v pohodlí našej izby s manželskou posteľou. Do tohto typu izby nie je možné umiestniť prísteľky. Vybavenie...
2
 • Raňajky v cene
65 €
cena za 1 noc

Suita

Cena za suitu obsadenú: 2 dospelé osoby Raňajky v cene Vychutnajte si nerušený pobyt v našej krásnej Suite. Vybavenie : 1 pohovka, 1 veľká manželská posteľ, kúpeľňa, wc, TV, chladnička, wifi zdarma, uteráky, tera...
2
 • Raňajky v cene
89 €
cena za 1 noc

Suita s vírivkou 38 °C

Cena za suitu obsadenú: 2 dospelé osoby Raňajky v cene Vychutnajte si nerušený oddych s jacuzzi. Vybavenie : 1 pohovka, 1 manželská posteľ, kúpeľňa, wc, wifi zdarma, rýchlovarná kanvica, kuchynský riad
2
 • Raňajky v cene
109 €
cena za 1 noc

Miesta

30 km
Klin
Na kopci nad maličkou Oravskou dedinou Klin sa nachádza jedinečná rarita, monumentálna socha Ježiša Krista, ktorá je kópiou slávnej brazílskej sochy v Rio... Read more...
Vďaka výborným klimatickým pomerom a geografickej polohe v južnej časti stredného Slovenska medzi mestami Lučenec a Zvolen, sa vodná nádrž Ružiná – nazv... Read more...
Nitrianske Rudno leží vo výbežku Hornonitrianskej kotliny pri úpätí Strážovských vrchov. Centrom turistického ruchu je vodná nádrž. Oblasť Nitrianskeho Ru... Read more...