Cala Millor

Vyhľadávané turistické letovisko Cala Millor je situované vo východnej časti ostrova Mallorca, len 65 kilometrov od letiska Palma de Mallorca. Pre návštevníkov je atraktívny predovšetkým vďaka svojim širokým piesočnatým plážam s pozvoľným vstupom do mora, čistým vodám Stredozemného mora i vynikajúcej turistickej vybavenosti.

Cala Millor sa radí medzi najmodernejšie turistické rezorty na ostrove. Najväčší z Baleárskych ostrovov má osobité kúzlo v každom ročnom období. Turistická sezóna tu začína v polovici mája a končí až v októbri. Jarné mesiace a skorá jeseň prajú poznávaniu prírodných krás i historických pôvabov ostrova. Pre východné pobrežie Mallorky sú charakteristické vysoké útesy, malebné zátok a jaskynný komplex Arta Drac. V štyroch vzájomne prepojených jaskyniach sú tu k videniu impozantné kvaple i hlboké jazerá. Návštevníci si môžu celý krásne nasvietený komplex prehliadnuť behom plavby loďkou.

Športovo založeným návštevníkom sú k dispozícii tenisové kurty, ihriská na minigolf, squash, požičovňa bicyklov, konské stajne, potápačské centrum a strediská vodných športov. V blízkosti letoviska sa nachádza tiež niekoľko moderných golfových ihrísk.

Hlavným magnetom, priťahujúcim do Cala Millor tisíce návštevníkov, je dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Rozprestiera sa v diaľke takmer 2 km a pýši sa šírkou 50 metrov. Hladina Stredozemného mora je tu obvykle veľmi kľudná a pokojné vodné radovánky si tak môžu užiť aj rodiny s malými deťmi. K dispozícii im sú sprchy, sociálne zariadenie, lehátka so slnečníkmi, strediská vodných športov, detské ihriská a služby plavčíkov. Kvalitu tunajších pláži potvrdzuje aj Modrá vlajka Európskej Únie, udeľovaná za čistotu a kvalitu poskytovaných služieb.

Centrom letoviska vedie živá promenáda, lemovaná radou obchodov, reštaurácií, barov, nočných klubov, požičovní automobilov i zábavných podnikov. Deti si môžu užiť plno zábavy v detskom kútiku Fantasy Park alebo na kartingovej dráhe.

Mestečko má výborné spojenie s okolitými letoviskami. Turistickým vláčikom či linkovým autobusom je možné navštíviť susedné letoviská S´llot či Sa Coma. Doprava do hlavného mesta Palma de Mallorca, ktorá sa pýši nádherným historickým centrom, trvá asi 90 minút.

Veľmi obľúbené sú výlety do safari parku Reserva Africa, kde si môžu návštevníci behom obhliadky vláčikom či autom prehliadnuť zblízka slony, opice i veľké africké šelmy. O vašu pozornosť bude behom 3 kilometrov dlhej prehliadky usilovať viac než 600 zvierat. K tým najobľúbenejším patria slony, žirafy, zebry, opice či levy. Deťom učaruje detská zoo s mláďatkami či kontaktná zoo, kde si môžu pohladkať morčatá, králiky alebo kozliatka. Park otvára svoje brány návštevníkom od apríla do konca októbra.
Do pestrofarebného sveta, ukrytého pod morskou hladinou, budete môcť nahliadnuť behom plavby na lodi s presklenným dnom.

all inclusive Dovolenka

NEWSLETTER

Novinky emailom?

Nenechajte si ujsť žiadny voľný termín vašej ideálnej dovolenky a prihláste sa k odberu noviniek.