El Arenal

Stredomorský ostrov Mallorca je najväčším z Baleárskeho súostrovia. Každoročne sem mieria tisíce turistov túžiacich po kľudnej dovolenke na krásnych plážach, omývaných priezračne čistým morom. Veľkým lákadlom sú tiež moderné letoviská s množstvom zábavných možností i moderná infraštruktúra. Jedným z obľúbených je tiež živý El Arenal, ležiaci len 20 minút od letiska v hlavnom meste Palma de Mallorca.

El Arenal – jedno z najnavštevovanejších turistických letovísk na Mallorke ožíva každoročne na začiatku mája a turistická sezóna tu trvá vďaka krásnemu slnečnému počasiu až do polovice októbra. Máj a jún praje športovým aktivitám i poznávaniu prírodných krás, na ktoré je ostrov veľmi bohatý. Hornaté vnútrozemie zdobí na jar tisíce kvetov mandľovníkov, citrusov a divokých lúčnych kvetín. K návšteve láka i malebné hlavné mesto Palma de Mallorca, ktorá je nádherným príkladom prelínania rôznorodých historických štýlov. Kráľovský palác Almudaina v sebe nesie okúzľujúce prvky maurskej a kresťanskej architektúry. Na námestí Placa del Cort je k videniu impozantný 2000 rokov starý olivovník. Množstvo kaviarní a reštaurácií vábi k ochutnávke špecialít miestnych kuchýň. Tá španielska sa radí k najlepším na svete a tak je skutočne z čoho vyberať. Príjemné osvieženie v horúcich letných dňoch prináša studená polievka gazpacho a ochutnávka ryžovej paelly s morskými plodmi patrí k milým povinnostiam. Letné mesiace, kedy sa tu ortuť teplomera nie ojedinele vyšplhá nad 30 stupňov Celzia je ideálne stráviť na pláži. Takmer 6 kilometrov dlhá pláž v letovisku El Arenal sa pýši jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Prehriate vody Stredozemného mora lákajú k vodným radovánkam, ktoré si môžete spestriť niektorým z množstva ponúkaných vodných športov. Veľmi obľúbené sú jazdy na katamaránoch, paddleboardoch, vodných bicykloch či adrenalínové jazdy na banánoch. Pre deti sú k dispozícii dobre vybavené ihriská. Samozrejmosťou sú sociálne zariadenia, sprchy, prezliekarne, služby plážových barov a dohľad plavčíka.

Samotné letovisko vzniklo z malej rybárskej dedinky a dnes sa tu môžete ubytovať v niektorom zo stoviek moderných hotelových rezortov. Ulice mesta lemujú výlohy obchodov, štýlové reštaurácie, bary, zábavné podniky, cukrárne i nočné kluby. Mnoho návštevníkov sem mieri práve za zábavou, ktorú si môžu vychutnať na plážových diskotékach, herňách a športoviskách. K najrušnejším uliciam patrí Avenue Miramar či Carrer de Sant Cristofol, avšak živo je v podstate v celom letovisku.

Veľkej obľube návštevníkov sa teší ihrisko na minigolf, strážené obrými sochami dinosaurov. Jednotlivé dráhy sú umiestnené v peknom prostredí palmového hája s krásnym výhľadom na pobrežie. Množstvo zábavy sľubuje návšteva vyhláseného vodného sveta Aqualand, ktorý patrí k najväčším v Európe. Na ploche o rozlohe niekoľko futbalových ihrísk čaká na návštevníkov okrem dokonalého zázemia tiež raj vodných radovánok. Svojich fanúšikov si dozaista nájde tobogán Tsunami, kĺzačka zakončená haďou hlavou, detské vodné ihrisko, vírivky, umelé vlny a tiež aj lúka na opaľovanie sa.

Vítaným spestrením pobytu môže byť i návšteva morského sveta Palma Aquarium, ktorý vo svojich útrobách i vonkajších expozíciách skrýva akváriá plné pestrofarebných morských živočíchov. Najmenších návštevníkov nadchne expozícia tučniakov žltoplutvých, vonkajšie ihrisko, džungľa s korábom či akvária s elegantnými medúzami. Chvíľku odpočinku po náročnej prehliadke si môžete vychutnať v štýlovej kaviarni či reštaurácii.

all inclusive Dovolenka

NEWSLETTER

Novinky emailom?

Nenechajte si ujsť žiadny voľný termín vašej ideálnej dovolenky a prihláste sa k odberu noviniek.