Magalluf

Vyhľadávané letovisko Magaluf sa nachádza na juhovýchod od hlavného mesta Palma de Mallorka, Návštevníci sem mieria za zábavou, bujarým nočným životom i krásnymi plážami, ktoré patria k najkrásnejším na Mallorke. Nachádza sa tu tiež Aquapark, zábavné parky, jedna z najvyhľadávanejších diskoték Marineland či komplex morských akvárií. Magaluf je tak právom považovaný za centrum nočného života.

Veľká obľuba letoviska Magaluf spočíva tiež v krátkom transfere z letiska Palma de Mallorka. Cesta z hlavného mesta sem trvá len príjemných 20 minút. Postupom rokov sa z malej rybárskej dedinky, ležiacej na pobreží Stredozemného mora, stalo pulzujúce letovisko, tesne susediace s o poznanie kľudnejšími Ses Illetes a Calviá a Palma Nova.

Zima je na Mallorke kľudná, tichá a pomerne daždivá. S príchodom jari sa prebúdza príroda a rozkvitajú tisícky kvetov mandľovníkov, citrusov a lúčnych kvetín. Turistická sezóna začína v polovici mája a končí v októbri. Máj je ideálnym mesiacom pre poznávanie krás ostrova. Vzduch je prehriaty na príjemných 23 stupňov Celzia a na svoje si prídu milovníci cyklistiky, turistiky či nordic walkingu. Na ostrove sa nachádza množstvo cyklistických chodníčkov kopírujúcich pobrežie i prírodné krásy vnútrozemia. Letné mesiace, kedy sa teplota nie zriedka vyšplhá cez 30 stupňov Celzia je ideálne stráviť na preslávených plážach. S príchodom jesene postupne teploty klesajú, ale vody Stredozemného mora sú stále príjemne prehriate. Práve vtedy si môžete vychutnať krásu tunajších pamiatok bez davov turistov alebo si zahrať na niektorom z moderných golfových ihrísk, ktorá vynikajú nádherným terénom i kvalitnými službami. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti malebného pobrežia, uprostred olivových či citrusových hájov.

Magaluf sa stal jedným z prvých turistických letovísk na Mallorke predovšetkým vďaka nádherným plážam, pokrytým zlatistým pieskom i krištáľovo-priezračným vodám Stredozemného mora. Pláž meria 900 metrov a do hĺbky sa zvažuje veľmi pozvoľne. Po celej jej dĺžke sú návštevníkom k dispozícii ležadlá so slnečníkmi, toalety, sprchy, prezliekarne, snack bary, reštaurácie, služby plavčíka i strediská vodných športov. Milovníci vodných športov si tu môžu vyskúšať jazdu na paddle boarde, kite surfing, potápanie, jazdu na banáne, katamaráne či vodnom bicykli. Rodiny s deťmi ocenia množstvo detských ihrísk.

Na pláž bezprostredne naväzuje dlhá plážová promenáda s množstvom obchodíkov, kaviarní, reštauráciami a diskotékami. S príchodom večera ožívajú aj nočné kluby a plážové diskotéky tónmi tanečnej hudby. Svoje sety sem chodia zahrať tí najúspešnejší svetoví DJ´s akými sú Tiesto, David Guetta či Calvin Harris. Nájdete tu i jednu z najväčších a najvyhľadávanejších európskych diskoték – klub BCM s kapacitou až 7 000 tanečníkmi.

V Magafule je nuda cudzie slovo. O pozornosť návštevníkov tu usiluje Western Water Park s množstvom toboganov a atrakciami pre najmenších návštevníkov, kľudnou zónou i štýlovými reštauráciami. Neďaleko mesta leží tiež známy Marineland so zábavnými vystúpeniami mrožov, papagájov a delfínov. Súčasťou rozsiahleho komplexu je tiež morský svet či zoologická záhrada. Hráčsku vášeň uspokojí návšteva casina Paladium. Neopakovateľný zážitok ponúka vychádzka ponorkou Nemo, počas ktorej sa pred návštevníkmi otvára farebný svet skrytý pod hladinou mora.

Zábavný park Katmandu je stelesnením detských prianí. Sú tu pre ne pripravené rozprávkové postavičky, dom kúziel, ihrisko na minigolf, 4D kino, interaktívna bitka s robotmi, virtuálna horská dráha, vodný park, trampolínové centrum a detské ihrisko so šmykľavkami.

all inclusive Dovolenka

NEWSLETTER

Novinky emailom?

Nenechajte si ujsť žiadny voľný termín vašej ideálnej dovolenky a prihláste sa k odberu noviniek.