Palma Nova

Letovisko Palma Nova patrí k najmodernejším strediskám na ostrove Mallorca. Nachádza sa v juhozápadnej časti ostrova, neďaleko známeho prázdninového letoviska Magaluf. Turisti sem miera za známymi plážami, bujarým nočným životom, výhodnou polohou a blankytnými modrými vodami Stredozemného mora.

Mestečko Palma Nova náleží k obci Calviá, ležiacej na západnej strane zálivu Palma. Transfer z medzinárodného letiska v Palma de Mallorca trvá len príjemných 30 minút. Palma Nova bola jedným z prvých turistických stredisk postavených na ostrove. Vyniká predovšetkým množstvom zelene, lemujúcich pobrežnú promenádu i okolie hotelových rezortov. Ani uprostred letnej sezóny sa tak nemusíte obávať úmorného tepla a rozpálených ulíc. Starostlivo udržiavané mestské parky si priamo žiadajú odpočinok. Mallorčania majú radi pohodlné životné tempo, do ktorého patrí i dôsledné dodržiavanie siesty. Starý rituál popoludňajšej pauzy, slúži k odpočinku a načerpaniu nových síl. Obchody, bary i reštaurácie tak zostávajú zavreté od 14:00 do 16:00 hod.

Športovcom sú v Palma Nova k dispozícii tenisové kurty, ihrisko na futbal, či plážový volejbal, minigolf a pestrá ponuka vodných športov. Medzi najobľúbenejšie patrí potápanie, jazda na paddle boarde, windsurffing, veslovanie, kite surfing alebo adrenalínové jazdy na banánoch. Elegantný golfový rezort Santa Ponsa, vzdialený len 10 minút jazdy od letoviska, využívajú golfisti v priebehu celého roka.
Turistická sezóna začína na najväčšom z Baleárskych ostrovov na začiatku mája a končí až v druhej polovici októbra. Na jar, kedy sa teplota vzduchu pohybuje okolo 23 stupňov Celzia je ideálna doba pre poznávanie krásnych miest plných histórie, okúzľujúcich prírodných krás, vynikajúcu ostrovnú kuchyňu a povestného španielskeho temperamentu. Ten sa najlepšie prejavuje behom nespočetných osláv, ktoré si domorodci dokážu náležito užiť. Ulice miest i dedín ožívajú kvetinovou výzdobou, hudobnými i tanečnými vystúpeniami, vôňou vybraných delikates i prvotriednych vín. Veľkú dôležitosť majú oslavy veľkonočných sviatkov, ktoré obvykle trvajú týždeň.

Letovisko Palma Nova vyniká predovšetkým troma krásnymi piesočnatými plážami, ktoré sú vzájomne prepojené rušnou promenádou s množstvom obchodov, požičovní automobilov, reštauráciami, nočnými klubmi a barmi. Pláž Palma Nova Beach sa nachádza priamo uprostred letoviska a môže sa pýšiť úctyhodnou dĺžkou 1 kilometer a Modrou vlajkou EU, udeľovanú za čistotu a kvalitu vody. Návštevníci môžu využívať ležadlá so slnečníkmi, sprchy, toalety, služby plážových barov i stredísk vodných športov. Pláž Es Carregador, ležiacu vo východnej časti letoviska tiež zdobí Modrá vlajka. Jej súčasťou je menší prístav. Pobrežie tu spadá do hĺbky len veľmi pozvoľna a tak je veľmi obľúbená medzi rodinami s malými deťmi, ktoré si tu môžu užiť detské ihrisko a modernú herňu. V západnej časti mesta sa nachádza rozsiahla pláž Son Maties obklopená početnými kokteilovými barmi. Okrem priezračnej vody a jemného belostného piesku sa môžu návštevníci kochať tiež krásnym výhľadom na vzdialených horských velikánov.

Z mestského prístavu odplúva každý deň množstvo výletných lodí na zábavné plavby pozdĺž juhozápadného pobrežia ostrova. Súčasťou výletov sú tiež zastávky na šnorchlovanie či plávanie v blankytne modrých vodách Stredozemného mora. Výlet loďou s presklenným dnom nechá nahliadnuť do fascinujúceho sveta ukrytého pod morskou hladinou.

Neďaleko letoviska sa nachádza preslávený vodný park Western Water Park s množstvom vodných atrakcií pre deti i dospelých. Rozsiahly areál Marineland pobaví vystúpeniami cvičených mrožov, papagájov a delfínov. Súčasťou rozsiahleho komplexu je aj zoologická záhrada či vodný svet s desiatkami morských akvárií. K nezabudnuteľným zážitkom pre celú rodinu patrí návšteva Pirates Adventure Show v Magalufe. Pred očami okúzlených divákov tu defilujú akrobati, tanečníci a žongléri. V noci tu panujú vyhlásený DJ´s so svojimi hudobnými setmi.

all inclusive Dovolenka

NEWSLETTER

Novinky emailom?

Nenechajte si ujsť žiadny voľný termín vašej ideálnej dovolenky a prihláste sa k odberu noviniek.