Playa de Muro

Letovisko Playa de Muro je situované v severnej časti ostrova Mallorca. Vyniká predovšetkým luxusnými hotelovými rezortmi, nádhernou piesočnatou plážou, lemovanou píniovými hájmi a azúrovo modrými vodami Stredozemného mora.

Elegantné prázdninové letisko Playa de Muro leží medzi mestami Port d´Alcudia na severe a Can Picafort na juhu. Cesta z letiska sem trvá 50 minút. Mallorca láka návštevníkov na príjemné teplé počasie a veľké množstvo preslnených dní. Slnko tu prehireva vzduch i vodu Stredozemného mora viac než 300 dní v roku. Hlavná turistická sezóna na severnom pobreží Mallorky začína na počiatku mája a končí na konci októbra. Začiatok a koniec sezóny praje cyklistike, nordic walkingu, turistike a poznávaniu historických pamiatok, ktorých je na ostrove nespočetne veľa. Ostrov lemuje množstvo cyklistických chodníkov a trás pre turistiku. Veľmi obľúbené je aj golfové ihrisko , ktoré sa svojou kvalitou radí k európskej špičke.

Mestečko Muro, podľa ktorého je prímorské letovisko pomenované, leží asi 10 kilometrov západne vo vnútrozemí. K miestnym zaujímavostiam patrí malý farský kostolík Sant Joan zo 16. storočia s oddelene stojacou zvonicou. Za návštevu stojí tiež etnologické múzeum Museu Etnológic, umiestnené v budove bývalého panského sídla. V jeho útrobách môžete vidieť zaujímavé zbierky historického nábytku, náradia a predmetov dennej potreby.

Samotné letovisko Playa de Muro je jedným z novo vybudovaných rezortov s množstvom luxusných hotelových komplexov, štýlovými reštauráciami, športoviskami i nádhernou piesočnatou plážou, ktorá sa pýši Modrou vlajkou EU, udeľovanou za čistotu a kvalitný servis. Pokrýva ju svetlý, jemný piesok a vďaka pozvoľnému klesaniu do hĺbky si tu môžu bez problémov užiť vodné radovánky i rodiny s malými deťmi a menej zdatní plavci. Na 30 metrov širokej pláži sú návštevníkom k dispozícii ležadlá a slnečníky, sprchy, toalety, prezliekarne, snack bary a strediská vodných športov. Športoví nadšenci si tu môžu zahrať plážový volejbal, prejsť sa na paddle boarde, katamaráne alebo preskúmať krásu podmorského sveta pod dohľadom skúsených lektorov miestneho potápačského centra. Najdlhšia pláž ostrova, tiahnúca sa do diaľky 8 kilometrov, priamo zvádza k romantickým prechádzkam, joggingu či cvičení jogy. Nádherné píniové háje poskytujú blahodarný tieň. Veľmi obľúbené sú tiež prechádzky pozdĺž pláže na konskom sedle.

Na pláž nadväzuje elegantná promenáda s množstvom luxusných reštaurácií, obchodov, kaviarňami, lekárňou a požičovňou automobilov. Príjemným spestrením pobytu môže byť návšteva tradičných trhov, ktoré sa konajú každý utorok a nedeľu v centre neďalekého mesta Alcudia. Ponúkajú tu prútené výrobky, pestrofarebnú mallorskú keramiku, čerstvé ovocie, zeleninu, ryby a vynikajúce víno, korenie, med, sladkosti či údeniny. Rodiny s deťmi isto ocenia aj miestny aquapark s množstvom adrenalínových atrakcií, detským ihriskom a relaxačnou zónou. Nádherné je tiež historické centrum mesta, ktoré zdobí impozantné opevnenie z roku 1362. Z mestských hradieb jej krásny výhľad na malebné centrum, ktoré bolo vďaka svojej výnimočnosti vyhlásenou chránenou historickou zónou.

Za návštevu stojí aj prírodná rezervácia S´Albufera – nádherný kút panenskej prírody v ktorom žije množstvo vtákov a obojživelníkov. Najväčšia z mokradí na Baleárskych ostrovoch je dostupná po niektorej z vyznačených turistických trás kde sú rozmiestnené pozorovacie stanoviská. Obzvlášť krásna je tunajšia príroda s príchodom jari, kedy tu rozkvitajú tisíce pestrofarebných kvetov, lákajú svojou vôňou včely a motýle.

all inclusive Dovolenka

NEWSLETTER

Novinky emailom?

Nenechajte si ujsť žiadny voľný termín vašej ideálnej dovolenky a prihláste sa k odberu noviniek.