Port de Pollença

Pokojná dovolenka na ostrove Mallorca môže znieť ako protirečenie, pokiaľ sa však nevydáte do severnej časti najväčšieho Baleárskeho ostrova. Letisko Porto de Pollensa je situované pri malebnom zálive Pollensa, ohraničeného ostrovmi Formentor a La Victoria. Nenájdete tu rozľahlé hotelové rezorty a rušné diskotéky. Návštevníci sem mieria za krásnymi plážami, čistým morom a krásou okolitej prírody. Pôvabu tohto letoviska prepadla i svetoznáma spisovateľka Agatha Christie, ktorá tu trávila dovolenku a zasadila sem i dej jednej zo svojich detektívnych poviedok.

Hlavné kúzlo letoviska Porto de Pollense tkvie okrem nádhernej pláže a vynikajúcich služieb, tiež v jeho výhodnej polohe a dobrej dopravnej dostupnosti známych letovísk Alcudia a C´an Picafort. Transfer zo 65 kilometrov vzdialeného medzinárodného letiska Palma de Mallorca trvá len 50 minút. Turisti mieria na Mallorku tiež vďaka istote príjemného slnečného počasia. Slnko a slaný vietor vo vlasoch si tu môžete užívať až 340 dní v roku. Od mája do polovice októbra sú pláže i vody Stredozemného mora prehriate a lákajú k bezstarostným vodným radovánkam.

Skoré leto i začínajúca jeseň sú ideálnym obdobím pre poznávanie prírodných krás ostrova, ktorý je pretkaný hustou sieťou cyklistických chodníkov i trás pre pešiu turistiku. Veľmi dobrú povesť majú i miestne golfové ihriská, z ktorých niektoré patria medzi európsku špičku. Za návštevu rozhodne stojí tiež prírodná rezervácia Albufera – najväčšia mokraď na Baleárskych ostrovoch, ktorý bol vyhlásený chránenou prírodnou rezerváciou. Okrem okúzľujúcej panenskej prírode tu môžu návštevníci obdivovať tisíchlavé kŕdle vtákov i vzácnych obojživelníkov. Na jar rozkvitá v celej oblasti tisíc pestrofarebných kvetín, lákajúcich svojou omamnou vôňou včely i množstvo motýľov.

Len 5 kilometrov od letoviska Porto de Pollensa leží Pollensa – starobylé mestečko s krivolakými uličkami, malebnými domčekmi, útulnými kaviarničkami i cennými pamiatkami. K tým najvýznamnejším patrí gotický kaštieľ Sant Jordi zo 14. storočia, rímsky most cez rieku Torrente de Sant Jordi alebo kláštor Sando Domingo od ktorého vedie 365 schodov k vrcholku Puig del Calvari s rovnomenným kostolom z 18. storočia. Príjemnou prechádzkou, lemovanou urastenými cyprusmi, je možné vystúpiť až na vrchol Puig de Pollenca, týčiaceho sa do výšky 322 m.n.m. Odmenou za namáhavý výstup je úchvatný panoramatický výhľad na celý záliv. Každú nedeľu sa na hlavnom námestí konajú tradičné trhy, ktoré sú považované za jeden z najlepších na ostrove. Práve tu okúsite povestnú španielsku výrečnosť a priateľskú povahu, ktorá je príjemne nákazlivá,

Bývalá rybárska dedinka Porto de Pollensa sa v priebehu rokov rozvinula do pôvabného letoviska, ako stvoreného pre pohodovú rodinnú dovolenku. Do dnešných dní sa tu zachoval pekný prístav, v ktorom kotvia rybárske člny i luxusné výletné lode. Skutočnou pýchou letoviska sú rozsiahle piesočnaté pláže. Južne od prístavu sa nachádza hlavná pláž, pokrytá jemným zlatistým pieskom. Pozvoľný vstup do mora skvelo vyhovuje neplavcom i rodinám s malými deťmi. K dispozícii im sú ležadlá so slnečníkmi, sprchy, prezliekarne, požičovne športového náčinia, reštaurácie, služby plavčíkov, strediská vodných športov i bezplatné parkovisko. Vďaka vynikajúcim službám a dokonalej čistote bola pláž ocenená Modrou vlajkou EU. Ďalej na sever je pobrežie o poznanie divokejšie a tvoria ho úzke pláže, obklopené borovicami. Aj uprostred hlavnej sezóny je tu dostatok súkromia a príjemný tieň. Srdce romantikov zaplesá pri pohľade na divokú krásu pohoria Serra de Traumantana, skrytého kdesi za horizontom. Od prístavu vedie pozdĺž pobrežia promenáda Pine Walk, lemovaná borovicami, ktorá je ako stvorená pre kľudné prechádzky. V centre letoviska sa nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní, obchodov, barov, požičovní bicyklov či automobilov.

all inclusive Dovolenka

NEWSLETTER

Novinky emailom?

Nenechajte si ujsť žiadny voľný termín vašej ideálnej dovolenky a prihláste sa k odberu noviniek.