Sa Coma

Obľúbené letovisko Sa Coma sa nachádza na východnom pobreží ostrova Mallorca. Každoročne sem mieria tisíce turistov, túžiacich po pohodovej dovolenke strávenej na slnečných plážach. Veľkou výhodou je i veľmi dobrá dostupnosť susedných letovísk Sa Coma či kľudnejšieho S´ Illot, moderné hotelové rezorty i množstvo nákupných i zábavných možností.

Sa Coma patrí k najmodernejším letoviskám na východnom pobreží Mallorky. Transfer z letiska v Palma de Mallorca trvá asi 90 minút. Návštevníci sem prichádzajú od začiatku mája až do konca októbra. Na Mallorke je krásne slnečné počasie od mája , kedy sa teploty pohybujú okolo 23 stupňov Celzia, cez prázdniny, kedy slnko prehreje vzduch až na 30 stupňov Celzia a vody Stredozemného mora potešia príjemnými 25 až 27 stupňami Celzia. Daždivé prehánky sú v tomto období celkom výnimočné.

Najväčší z Baleárskych ostrovov sa pýši nádhernou prírodou, ktorá ma svoje jedinečné kúzlo v každom ročnom období. Východné pobrežie okúzľuje strmými útesmi, romantickými zátokami i rozsiahlym jaskynným komplexom zvaným Coves del Drac. Behom prehliadky Dračích jaskýň môžu návštevníci nahliadnuť do tajom ného podzemného sveta v ktorom sú k videniu obrovské kvaple, hlboké jazerá, spleť chodieb a rozsiahla kolóna netopierov. Podzemné jazero je vďaka svojej dĺžke 177 metrov a šírke 40 metrov považované za jedno z najväčších na svete. Všetky zákutia vyniknú vďaka pôsobivému nasvieteniu. Zážitok z prehliadky okorení vystúpenie hudobníkov plávajúcich po jazere na loďkách. Jedinečný umelecký dojem ešte umocňuje výrazná akustika. Obľúbené sú tiež výlety na najvyšší vrchol východného pobrežia Serra de Levant. Po zdolaní náročného terénu sú turisti odmenení úchvatným panoramatickým výhľadom na celé pobrežie.

Milovníci historických pamiatok môžu navštíviť 20 kilometrov vzdialené mesto Manacor. Druhé najväčšie mesto Malorky má príjemné historické centrum s kláštorným komplexom zo 16. storočia, kostolom z 13. storočia a starovekým antickým divadlom. Je tiež centrum priemyslu vyrábajucého turistické suveníry. Práve v miestnych závodoch sa rodia preslávené umelé perly Majorica, tradičná keramika a tiež prútené výrobky.

Samotné letovisko Sa Coma je zaujímavé hlavne vďaka nádhernej, 900 metrov dlhej piesočnatej pláže. Pokrýva ju jemný biely piesok a pobrežie sa zvažuje do hĺbky veľmi pozvoľna. Zárukou kvality je tiež ocenenie Modrá vajka, pravidelne udeľované najkrásnejším plážam s dokonalým servisom. Priezračné vody Stredozemného mora sú príjemne prehriate a lákajú k vodným radovánkam. Návštevníkom je k dispozícii moderná infraštruktúra zahrňujúca lehátka so slnečníkmi, sprchy, prezliekarne, reštaurácie, plážový bar, detské ihrisko, toalety, strediská vodných športov a služby plavčíkov. Neďaleko centra sa nachádza menšia pláž Platja de Sa Coma, obklopená vysokými palmami a borovicovým hájom.

Na pláž naväzuje široká promenáda, lemovaná obchodíkmi, stánkami so suvenírmi, reštauráciami a barmi. S výnimkou veľkých supermarketov sa otváracia doba väčšiny obchodov i reštaurácií pohybuje od 9:00 do 13:00 a od 16:00 do 20:00 hod., po obede totiž Španieli dodržujú siestu. Letgoviskop neoplýva bujarým nočným životom a vďaka pohodovej atmosfére je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku. Príjemnou prechádzkou sa dá dôjsť až do južne položeného letoviska S´Illot alebo k severnému výbežku Punda de Amar, ktorý zdobí stará veža. Cestu medzi letoviskami si môžeme skrátiť použitím turistického vláčika, ktorý je vítaným spestrením predovšetkým pre najmenších návštevníkov.

Veľmi obľúbené sú tiež výlety do blízkeho safari parku Reserva Afrika. Na rozsiahlom území sú tu k videniu slony, opice, zebry i veľké africké šelmy. Deti si užijú kontaktnú zoo s mláďatkami, morčatami, králikmi i roztomilými ovečkami. Park otvára svoje brány návštevníkom od apríla až do konca septembra.

all inclusive Dovolenka

NEWSLETTER

Novinky emailom?

Nenechajte si ujsť žiadny voľný termín vašej ideálnej dovolenky a prihláste sa k odberu noviniek.